Играчка за куче Ferplast Toy PA 6564

290.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Оваа забна играчка за кучиња има класичен облик на коска, несомнено најсакана од сите четириножни пријатели! Благодарение на својата неправилна површина, го стимулира инстинктот за гризење и во исто време врши пријатна масажа на непцата на вашето животно, помагајќи во намалувањето на наслагите и забен камен. Материјалот со кој е направен, термопластичната гума, исто така го прави особено отпорен дури и за најгризните животни.
 - Стоматолошка играчка за кучиња
- Изработени од термопластична гума
- Класичен облик на коска
- Помага да се отстрани плакот од забите намалувајќи го формирањето на забен камен
- Вежба пријатна масажа на непцата на вашето домашно милениче благодарение на неправилната површина
- Корисен инструмент за промовирање на оралната хигиена и забава за животното