Елек за куче бордо 50cm

2,160.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Модерен елек за кучиња со топло и меко полнење. При изборот на големина, важно е да се измери целата должина на грбот. Вашето четириножно милениче ќе изгледа неодоливо, а прошетките на студено време повеќе нема да ви претставуваат проблем. Прицврстувањето се врши со пластични столпчиња, а задниот дел е фиксиран со гумени ленти. Материјалот е лесен за одржување и може да се пере рачно на 30°C.