Дентална играчка за куче „Mint Dental Rugby“

340.00 ден

Нема на залиха

Опис на производот

Mint Dental Rugby
Рагби дентална топка со мирис на нане. Уникатната форма на оваа играчка ја прави да отскокнува од земјата на неправилен начин. Топката е изработена од гума што е еластична, пријатна на допир и дефинитивно пријатна за џвакање. На двете страни на топката масираат проекции на забите, меѓу кои исто така можете да скриете грицки. Друга предност на топката е нејзиниот пријатен вкус на нане, така што кучето полесно ќе ја следи топката.

Бои: зелена и розева.
Големина: 8×6,5 цм