Дентална играчка за куче „Mint Dental Ring“

390.00 ден

Out of stock

Опис на производот

Mint Dental Ring

Играчка во форма на прстен со вдлабнатини, направена од издржлив и безбеден материјал. Благодарение на испакнатините, тие позитивно влијаат на забите на миленичето, поддржувајќи го отстранувањето на талог и масирање на непцата. Тие имаат пријатен мирис на нане. MINT DENTAL RING одговара за кучиња од средна и голема раса.

Бои: сина и розева.
Големина: 13×3 цм