.

Водоотпорен Мантил Капотини М

1,880.00 ден

Опис на производот

Водоотпорниот мантил е дизајниран и произведен да го штити Вашето куче од временските промени. Доколку вашето куче мрази прошетки по дождливо време водоотпорниот мантил од италијанскиот бренд “Ferribiella Cappottini” целосно ќе го заштити. Надворешната страна на мантилот е изработена од водоотпорна синтетичка кожа, додека внатрешната обвивка е направена од мешавина од памук и спандекс (94% памук и 6% спандекс).

Во горниот дел од мантилот има отвор, за лесно да можете да го ставите поводникот на вашето куче. Еластичната капа исто така ја штити и главата на кучето.

Погоден е за мали раси на кучиња до 40 сантиметри, како на пример: Бигл, Џек Расел Териер, Мини Шнауцер.

Достапен во 2 бои: црвена и сина.